El Canto del Loco - Forum Polska

WITAMY na (jak na razie) jedynym polskim forum fanów ECDL....


#1 2009-07-02 20:20:40

margotmusic1

Użytkownik

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 37
WWW

Ogólnie

są tematy specjalistyczne, a literatura ogólnie?
ja uwielbiam czytać. fakt, przez ostatni rok trochę odzwyczaiłam się od literatury popularnej szczerze mówiąc-  tylko bałkańska była w repertuarze, aczkolwiek i ona nie jest taka zła:D - ale z chęcią teraz z powrotem pochłaniam wszystko. stara dobra Chmielewska, nawet wzięłam z biblioteki Jeżycjadę Musierowicz by po raz n-ty się zatopić.. a tak? to wszystko. oprócz fantasy i harlequinów, of kors;) Coben, King, Nabokov, literatura z dziecinstwa:D
ostatnio dorwałam ebooka książki Dr House.. znaczy Hugh Lauriego. uśmiałam się jak głupia;) może za bardzo House lubię:D
a ze Zmierzchem.. było u mnie jak z Harrym Potterem. szybko pochłonęłam. bo się strasznie szybko czyta. nic rewelacjnego. film powodował u mnie szczere wybuchy śmiechu:P

Offline

 

#2 2009-07-03 11:43:42

 Merveille

Użytkownik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 156

Re: Ogólnie

ja zostałam molem książkowym po moich rodzicach, szczególnie po tacie, który w jedną noc przeczytał "Pana Tadeusza". ja również byłabym do tego zdolna, jednak z mamą lepiej nie walczyć. od początku wakacji przeczytałam już 5 książek. dzisiaj zaczęłam szóstą. moja tematyka? "Jeżycjada" mojego rodzinnego miasta, dla młodzieży, romansidła, jakieś przygodowe. czasami zdarzy się jakieś fantasy (nie licząc Harry'ego Pottera, gdyż zainteresowanie nim znacznie się zmiejszyło oraz "Zmierzchu", którego nie czytałam i na razie nie mam zamiaru, może kiedyś. ) - Pullman "Złoty kompas" i dwie pozostałe części tej 'trylogii'.


"...Żaden dzień się nie powtórzy,
nie ma dwóch podobnych nocy,
dwóch tych samych pocałunków,
dwóch jednakich spojrzeń w oczy..."

Offline

 

#3 2009-07-03 21:30:48

 magiczna

Administrator

Zarejestrowany: 2008-10-16
Posty: 368
WWW

Re: Ogólnie

W zasadzie to ja czytam wszystko, unikam tylko książek sci-fi bo mnie kompletnie nie wciągają. Kiedyś bardzo kręciłam nosem na fantastykę generalnie, ale po dorwaniu kilku książek Pratchetta zmienilam zdanie- po prostu nie wszystko jest dobrze napisane.

Prawda jest taka, że mam więcej książek niż półki przewidują, ot co.

Offline

 

#4 2009-07-03 22:00:09

Antiel_x33

Użytkownik

10934795
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-01-01
Posty: 138

Re: Ogólnie

A ja lubię czytać wszystko jak popadnie.. No chyba się tylko w takie typowe romansidła nie zatopię. Ale takie kryminalne z dreszczykiem to jak najbardziej. No i teraz czytam "Przed Świtem"..A co do "Zmierzchu" książki i "Zmierzchu" filmu to powiem wam, że film, chociaż świetnie zrobiony nie spodobał mi się za bardzo..Opuścili dość dużo scen, w paru zmienili trochę...otoczenie i strasznie przyśpieszyli, co jakoś tak nie koniecznie mi się spodobało..Ale wracając do książek śmieszą mnie takie osoby, które jak widzą, że czytam jakąkolwiek książkę śmieją się i pytają czy naprawdę nie mam nic lepszego do roboty. Według mnie takie osoby to..nie wiem jak ich nazwać. Ale poprostu śmiesy mnie ich takie durne zachowanie.


Hora De Detención. ;**

Offline

 

#5 2009-07-13 15:00:55

margotmusic1

Użytkownik

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2008-10-18
Posty: 37
WWW

Re: Ogólnie

Magiczna: to tak jak u mnie. ludzie którzy wchodzą do mojego mieszkanie najpierw zauważają książki, potem mnie;p
Antiel: oj coraz mniej takich ludzi na szczęście jest.. a może ja po prostu wykurzyłam takich ludzi ze swojego otoczenia XD.. ale to niesamowite. jak można nie czytać???

Offline

 

#6 2009-07-17 12:43:11

 Merveille

Użytkownik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 156

Re: Ogólnie

Antiel_x33: wśród moich znajomych często takie sytuacje się zdarzają, ale to prawdopodobnie dlatego, że oni sami nie wiedzą, co mają ze sobą począć i najlepszą rozrywką dla nich jest balowanie wśród używek. xD

Ostatnio edytowany przez Merveille (2009-08-17 23:46:15)


"...Żaden dzień się nie powtórzy,
nie ma dwóch podobnych nocy,
dwóch tych samych pocałunków,
dwóch jednakich spojrzeń w oczy..."

Offline

 

#7 2009-07-17 14:13:42

 halkatla15

Użytkownik

status halkatla15@jabber.no
208969
Call me!
Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2008-12-02
Posty: 222
WWW

Re: Ogólnie

ja znam sporo osób, którze, tak jak ja, sporo czytają i ich dziwi, gdy czegoś nie przeczytam


'Un mundo lleno de alegría'
http://www.fotoszok.pl/upload/984a5e8a.jpg

Offline

 

#8 2009-11-03 16:58:47

 Inez

Użytkownik

5573366
Skąd: Wro.
Zarejestrowany: 2008-09-29
Posty: 88
WWW

Re: Ogólnie

Eh, w sumie to ja też lubię czytać. Ale tylko to, na co mam ochotę i co mi się podoba. Po prostu nienawidzę czytać lektur, szczególnie takich, które w sumie nic nie wznoszą albo zwyczajnie mnie nie interesują (dlatego też przez kilka nie przebrnęłam).
Lubię "Małego Księcia" Ostatnio udało mi się przeczytać autobiografię Jerzego Dudka, bardzo przyjemna lekturka moim zdaniem, ale trzeba to po prostu lubić.
Natomiast zabieram się i zabieram za 'Walkę o Hiszpanię'...


'Futbol puro en mis venas, sangre blanca en mi corazón...'

"Pero, que pita el arbitro?!"

Offline

 

#9 2009-11-03 17:12:12

Liv

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-24
Posty: 45

Re: Ogólnie

Ja ostatnio przeczytałam (w końcu) Kod da Vinci i muszę przyznać, że mi się podobało. Teraz zamierzam zabrać się za Anioły i Demony. Czytał ktoś? Warto? To są jakieś powiązania czy po prostu tylko ten sam bohater?

A i tak nawiasem, to zawsze gdy przeczytam książkę, a potem obejrzę film, mówię, że był beznadziejny, bo książka lepsza. Z drugiej strony jak najpierw obejrzę, to wiem jak się skończy i czytam bez większego zainteresowania. Podsumowując, uważam, że filmy na podstawie książek to beznadziejny pomysł...

Offline

 

#10 2009-11-03 17:37:00

 Inez

Użytkownik

5573366
Skąd: Wro.
Zarejestrowany: 2008-09-29
Posty: 88
WWW

Re: Ogólnie

Jeśli chodzi o 'Anioły i Demony' to byłam na filmie. Jeśli książka jest lepsza (a zapewne tak jest), to nie zwlekaj i czytaj!
Nie mogę Ci niestety powiedzieć, czy są jakieś powiązania z 'Kodem', bo nie czytałam... ale słyszałam (mogę coś przekręcić, przepraszam) że łaczą się one tylko postacią głównego bohatera.


'Futbol puro en mis venas, sangre blanca en mi corazón...'

"Pero, que pita el arbitro?!"

Offline

 

#11 2009-11-03 20:57:19

 halkatla15

Użytkownik

status halkatla15@jabber.no
208969
Call me!
Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2008-12-02
Posty: 222
WWW

Re: Ogólnie

w sumie w 'kodzie' jest małe nawiązanie do pewnej sytuacji w 'aniołach', bo 'anioły' chronologicznie są wcześniej, ale nie będę Ci psuła lektury.. ogółem 'anioły są dużo fajniejsze niż 'kod' (bynajmniej książka), gorąco polecam


'Un mundo lleno de alegría'
http://www.fotoszok.pl/upload/984a5e8a.jpg

Offline

 

#12 2009-11-03 22:24:34

Liv

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-24
Posty: 45

Re: Ogólnie

Ok, czyli jutro trzeba się wybrać do biblioteki. Kurcze, to mogłam najpierw Anioły i demony przeczytać, ale co tam. Film obejrzę po przeczytaniu.
W ogóle teraz jak patrzę to to się okazuje jest jakiś cykl trzech książek o tym Langdonie. (Anioły i demony, Kod da Vinci i tego trzeciego tytułu jakoś nie mogę skapować: Reguła czterech, The lost symbol, coś innego?).

Offline

 

#13 2009-11-17 20:57:54

 Merveille

Użytkownik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 156

Re: Ogólnie

a ja czytam teraz "Przygody Mikołajka"!! xD szpan
do Inez: mogę wiedzieć skąd masz autobiografię Jerzego Dudka? z neta czy masz książkę?
a ja jestem w trakcie czytania autobiografii Stevena Gerrarda. i przez rok przeczytałam jakąś połowę. xD


"...Żaden dzień się nie powtórzy,
nie ma dwóch podobnych nocy,
dwóch tych samych pocałunków,
dwóch jednakich spojrzeń w oczy..."

Offline

 

#14 2009-11-18 08:42:52

 magiczna

Administrator

Zarejestrowany: 2008-10-16
Posty: 368
WWW

Re: Ogólnie

hehe, ja od jakiś dwóch lat czytam autobiografię Bobby'ego Charltona, ale to dlatego, że po rozdziale o tragedii w Monachium zostawiłam książkę na jakiś rok. Teraz z kolei bym chętnie poczytała, ale brak mi czasu.
Natomiast autobiografię Ryana Giggsa połknęłam w całości w ciągu tygodnia, bo jest genialna! Dużo anegdot i, co tu ukrywać, Ryana uwielbiam, więc trudne to nie było. =D

Offline

 

#15 2009-11-24 19:29:55

 Inez

Użytkownik

5573366
Skąd: Wro.
Zarejestrowany: 2008-09-29
Posty: 88
WWW

Re: Ogólnie

Autobiografię Dudka mam z księgarni, konkretniej z Empiku
A wszystkie Mikołajki czytałam już po kilka razy, uwielbiam tę serię W sam raz na taką beznadziejną pogodę jaka się zdarza w listopadzie, po trudnym tygodniu usiąść sobie z herbatą i Mikołajkiem pod kocem i czytać... przynajmniej ja lubię


'Futbol puro en mis venas, sangre blanca en mi corazón...'

"Pero, que pita el arbitro?!"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ukryta sobieszewo andrzejki nad morzem taxi wałcz